Özel Koçluk

İlk dersimizde; postür analizinizi yapacak, yaşantınızın postürünüze yansımasını değerlendirecek ve size uygun pilates egzersiz programınızı oluşturacağız. Kaslarınızı, eklemlerinizi tanıyacağız, hareketinizde temel unsurları gözden geçirip zihni daha fazla nasıl kullanacağımızı öğreneceğiz. Farklı nefes teknikleri ile doğru nefes alıp vermeyi öğreneceğiz. Varsa, mevcut sakatlık veya hastalığınıza fayda sağlayacak bir program oluşturacağız. Bu nedenle, rahatsızlığınızla ilgili rapor, MR vb. bilgilerinizi yanınızda bulundurmanız önemlidir.

Pilates nedir?

Pilates ilk olarak yirminci yüzyılın başlarında ortaya çıkan ve birinci dünya savaşında yaralananları rehabilite etmek amacıyla da kullanılan bir teknik.

Bu sebeple pilates genel olarak tüm vücut güçlendirme egzersizleri yerine bedenin çekirdek-merkez bölgesine odaklanarak denge, esneklik, dayanıklılık ve duruşunu geliştirmeyi amaçlar.

Pilates hakkında çevrenizden fikir alıyorsanız birçok farklı yorum ile karşılaştığınıza eminim. Bu yorumlardan bazıları “çok kolay” yada “çok zor” gibi uç noktalarda olabilir.

İşte bu yorumların herhangi birine inanırsanız pilatesi hafife alabilir yada pilatesten uzaklaşabilirsiniz. Aslında pilates her zorluk düzeyine hitap edebilen egzersiz rutinlerine sahiptir ve kolay/zor yakıştırması hiçbir zaman sizin deneyiminizi ifade etmez. Doğru eğitmen tarafından mantıklı bir şekilde dizayn edilmiş pilates antrenmanları size kolay veya zor değil, “iyi” bir deneyim sunar.

Kemik yoğunluğunuzu artırır!
Kilo vermenize yardımcı olur!
Sırt ağrılarını dindirir!
Core kaslarını güçlendirir!
Yaralanmaları önler!
Esnekliği artırır!
Çoklu egzersiz olanağı sunar!
Duruşunuzu düzeltir!
Kardiyovasküler dayanıklılık kazandırır!
Six –pack oluşturmaya yardım eder!